Історія та правознавство

сайт для педагогів

09 вересня 2021 року відбулася інструктивно-методична нарада для вчителів історії, правознавства, громадянської освіти Макарівської селищної ради.

Зустріч відбулася в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників у режимі онлайн. Учасники зібрання обговорили зміст та завдання громадянської та історичної освітньої галузі у контексті розбудови Нової української школи.

Координатор наради Дзюба Тетяна Михайлівна, консультант ЦПРПП ознайомила присутніх із навчально-методичним забеченням викладання предметів освітньої галузі "Суспільствознавство" у 2021/2022 н.р.

Не оминули питань підготовки й проведення майстер-класу, консультпнкту, організації методичної роботи в громаді.

На завершення наради було прийнято рішення затвердити рекомендації, що допоможуть організувати роботу і визначитися з пріоритетами у процесі роботи ТГ у 2021/2022 навчальному році.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
інструктивно-методичної наради «Навчально-методичне забезпечення викладання предметів освітньої галузі «Суспільствознавство»
у 2021/2022 навчальному році»

  1. Провести засідання шкільних професійних спільнот учителів суспільствознавчих предметів, на яких обговорити сучасні підходи до планування і здійснення освітнього процесу у галузі «Суспільствознавство»

Консультант, керівники методичних об'єднань

учителів суспільствознавчих предметів

Вересень 2021 року

  1. Спланувати роботу професійних спільнот учителів суспільствознавчих предметів з урахуванням нових сучасних підходів до змісту шкільної історичної, правової та громадянської освіти.

Консультант, керівники методичних об'єднань

учителів суспільствознавчих предметів

Вересень 2021 року

  1. Створити постійно діючий консультпункт з питань підготовки вчителів до нового формату викладання предметів громадянської та історичної освітньої галузі у Новій українській школі.

ЦПРПП

Протягом року

Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx (148660)

Ваш заголовок буде тут

Семінар-практикум учителів історії

15 березня 2019 року на базі РМК відділу освіти, фізичної культури та спорту проведено науково-методичний семінар учителів історії з теми "Методика застосування кейс-технологій у процесі викладання предметів суспільствознавчого спрямування". 

В ході семінару з презентацією "Метод кейс - як приклад інтерактихних технологій" виступила вчитель історії Макарівського НВК (ліцей) Мочарнюк Я.М., та з інформацією "Класифікація кейсів: теоретичний аспект", учитель історіїь Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Костюченко Л.В.

Голова РМО вчителів історії Фатюк Н.В. (Плахтянське НВО) провелаз учасниками семінару треніг "Моделювання фрагменту уроку з застосуванням кейс методу".

Методистом РМК Коноваленком І.С. обговорення рекомендованих підручників з історії для 6 та 11 класів на 2019/2020 н.р. в ході якого відбувся обмін думками щодо вибору підручників. 

Відповідне місце для заголовку

Введіть підзаголовок тут

Круглий стіл учителів історії

6 лютого на базі Ясногородського НВО для вчителів історії відбувся круглий стіл за участю краєзнавця, лауреата державної премії імені Олеся Гончара, члена спілки письменників України Букета Євгена Васильовича. Зустріч організувала директор школи, учитель історії Шамота Любов Миколаївна. Надзвичайно цікавою була розповідь Євгена Васильовича про Коліївщину та презентація книги В. Покотила "Лицарі золотого тризуба". Особливо всі вражені були і виховним заходом "З Україною в серці".

Круглий стіл

6 лютого 2019 року

Заняття педагогічної студії учителів історії 

25 жовтня 2018 року на базі Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося 1 заняття обласної педагогічної студії «Використання музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології на заняттяж історії, та впозакласній роботі» вчителя історії Білоцького Миколи Миколайовича.

В роботі педстудії взяли участь: Коваленко Наталя Миколаївна, директор школи, Коноваленко Ігор Степанович, методист відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської районної державної адміністрації, Пількевич Ольга Дмитрівна, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" та 11 вчителів історії Київської області, в тому числі 5 вчителів з Макарівського району.

Під час проведення заняття було проведено:

  • Реквієм "З Україною в серці", присвячений полеглим воїнам Макарівщини, захисникам України в зоні проведення АТО (Члени ради історико-краєзнавчого музею. Екскурсоводи музею. Члени Спілки учасників бойових дій Макарівського району, Герасименко Оксана Миколаївна)
  • Круглий стіл "Використання надбань музейної педагогіки в освітньому процесі закладу загальної середньої освіти":

1. Знайомство та вступне анкетування.

2. Ознайомлення з планом роботи занять педстудії

3. Презентація досвіду роботи історико-краєзнавчого музею села Новосілки Макарівського району.

Заступник директора з НВР, "учитель-методист" з історії, керівник історико-краєзнавчого музею села Білоцький М.М.

4. Організаційні засади роботи в музеї: нормативно-правова база музейної справи.

Керівник історико-краєзнавчого музею Білоцький М.М.

5. Музейна педагогіка та форми культурно-освітньої діяльності в музеї.

- Практичне заняття: екскурсія до історико-краєзнавчого музею села Новосілки "Новосілки - з глибин віків" (Екскурсоводи музею)

6. Музейна екскурсії та їх значення (Слухачі педстудії)

  • Робота над проектом "Оформлення експозиції музею на задану тематику" (Робота слухачів педстудії у двох групах під керівництвом Білоцького М.М.)
  • Обговорення проведених заходів. Завдання слухачам на наступне заняття. (Керівник педстудії Білоцький М.М.)


Семінар-практикум вчителів історії та правознавства

17.10.2018 року на базі Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум вчителів історії та правознавства на тему «Сучасний урок у контексті компетентнісного підходу». Учасників семінару познайомила із освітнім закладом директор школи Коваленко Н.М, відвідали виставку шкільних умільців, а саме: Розсохач Л.І. гурток «Виготовлення виробів із паперових трубочок», Луценко Н.О. вироби з атласної стрічки, Хлопук С.М. картини вишиті атласною стрічкою та вироби учнів, вчитель трудового навчання Миненко Г.С. Екскурсію у шкільному історико-краєзнавчому музеї села Новосілки провів керівник гуртка «Краєзнавство» Білоцький М.М.

В ході проведення семінару було проведено захід «З Україною в серці». Учні розповіли про 13 воїнів Макарівщини, які віддали своє життя за свободу і територіальну цілісність нашої неньки України в зоні АТО. Скриньки з речами загиблих воїнів представила Герасименко Оксана Миколаївна - заступник керівника ГО Спілка учасників бойових дій, учасників АТО, родин загиблих (померлих), добровольців їх сімей та волонтерів Макарівщини "На варті закону"

Навчальне заняття з історії України у 9 класі на тему "Початок українського національного відродження» провів учитель вищої категорії, "учитель-методист" Білоцький М.М. за технологією «Перевернутий урок», навчальне заняття з історії України у 7 класі на тему "Запровадження християнства за князя Володимира" провела (учитель вищої категорії, "учитель-методист" Крижак Т.Ф. із застосуванням кейс-методу.

В ході семінару були розглянуті питання "Формування ключових навчальних компетентностей на уроках історії з використанням ІКТ", "Організація самостійної роботи учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін" та "Формування інформаційної компетентності учнів через дослідження історичних джерел".

Семінар - практикум вчителів історії та правознавства

Місце проведення: Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Дата проведення: жовтень 2018 року

Тема. Сучасний урок у контексті компетентнісного підходу

  • Формування ключових навчальних компетентностей на уроках історії з використанням ІКТ

                                                             Білоцький М.М.- Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

2. Організація самостійної роботи учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін.

                                                            Лазнюк Н.М. - Макарівський НВК (ліцей)

  • Формування інформаційної компетентності учнів через дослідження історичних джерел.

                                                             Шамота Л.М.- Ясногородське НВО

Практична частина.

  • Ознайомлення з творчою лабораторією вчителя історії Білоцького М.М. (Відвідування та аналіз уроку ( виховного заходу)).
  • Обмін досвідом роботи.

                                        Готуються всі вчителі, учасники семінару

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати